Czym jest Razz Poker? Rozgrywka i ważne aspekty

Odmiana Razz była kiedyś powszechną wersją pokera, a dokładniej w gatunku „lowball”. Jednak ostatnio nie natkniesz się na ten wariant na stronach pokerowych, chyba że grasz w H.O.R.S.E – R oznacza Razz. Może wziąć udział od dwóch do ośmiu osób i nie ma kart na flopie ani kart wspólnych. Biorąc pod uwagę, że jest to wariant „lowball”, gracz musi osiągnąć najniższą kombinację pięciu kart, aby wygrać rozdanie.

Rozgrywka w pokera Razz

Jak wspomniano powyżej, jeśli znasz wariant siedmiokartowego Studa, będziesz w stanie bez problemu złapać Razza. Dla tych z Was, którzy nie grali w Seven-Card Stud, wyjaśnimy to dalej. Rozdanie rozpoczyna się, gdy otrzymujesz dwie karty, których inni gracze nie widzą, a jedną widoczną dla stołu. Po rozdaniu karty odkrytej zobaczymy pierwszą rundę licytacji. Pierwsze trzy karty będą określane jako ręka startowa i będą odgrywać integralną rolę strategiczną, podobnie jak w Hold’Em – kładąc nacisk na właściwy dobór rąk.

Jeśli twoja ręka startowa na to pozwala, możesz osiągnąć siódmy street – mając w sumie 7 kart, dwie ukryte, trzy widoczne, ostatnia ukryta. Celem jest stworzenie możliwie najniższej kombinacji pięciu kart; pamiętaj, że as będzie najniższą możliwą kartą.

Ranking rozdań Razz Poker

W przeciwieństwie do Texas Hold’em, kolory są nieistotne i nie oferują zwiększonej siły ręki. Najsilniejsza możliwa kombinacja kart w Razz zawiera pięć, cztery, trzy, dwójkę i asa z myślą o tym aspekcie. Celem jest posiadanie jak największej liczby najniższych kart. Oznacza to, że druga najsilniejsza kombinacja zawiera pokera z sześcioma, czterema, trzema kartami, dwójką i asem. Kierując się tą samą zasadą, możesz łatwo uszeregować wszystkie możliwe kombinacje.

Inne ważne aspekty dotyczące Razz

Najsilniejszym układem startowym w Razz jest as, dwójka, trzy. Jeśli grasz przy pełnym stole z siedmioma innymi graczami, powinieneś spasować, jeśli któraś z Twoich trzech kart startowych jest powyżej ośmiu. Inną bardzo istotną ciekawostką jest to, że musisz za wszelką cenę unikać parowania kart. Po sparowaniu karty są usuwane z gry, co utrudnia stworzenie wygrywającej kombinacji pięciu kart z sześcioma lub mniejszą liczbą kart; jeśli wszyscy gracze przed dużą ciemną spasują, siła rąk startowych ulega zmianie.

Wniosek

Wariant pokera Razz może okazać się dość ekscytujący, gdy już go opanujesz. Zdziwiłbyś się, jak wielu pokerowych profesjonalistów preferuje ten styl pokera. Kolejnym ważnym powodem, dla którego warto nauczyć się grać w Razz, jest to, że nie możesz tego uniknąć, jeśli chcesz grać w H.O.R.S.E. Jeśli uda ci się osiągnąć biegłość w grze Razz, dobrą wiadomością jest to, że będziesz mieć ogromną przewagę nad innymi graczami H.O.R.S.E. Powszechnie wiadomo, że większość graczy słabo rozumie Razz. Dlatego możesz prowadzić stół, studiując Razz.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *