Podstawowe zasady pokera: wszystko, co musisz wiedzieć

W swej istocie poker jest grą losową. Jednak umiejętności i matematyka mogą mieć duży wpływ na wynik każdego rozegranego rozdania. Wszystko, czego potrzebujesz, aby zacząć grać w pokera, to zrozumieć podstawowe zasady. Zasady mogą być dość trudne dla początkującego, ale nie pozwól, aby odciągnęło Cię to od tej niesamowitej gry. Przyjrzyjmy się bliżej podstawowym zasadom pokera. W tym artykule skupimy się na najpopularniejszej odmianie pokera – Texas Hold’em. Texas Hold’em wzmacnia pole „Cadillac of Poker” w oparciu o jego niezwykłą popularność.

Ranking rozdań pokerowych

Aby grać w pokera, potrzebujesz standardowej pełnej talii 52 kart. Karty mają oczekiwany ranking z asem, królem, damą i waletem na górze. As również podwaja się jako 1 karta zgodnie z podstawowymi zasadami pokera. Są cztery kolory o równej wartości – pik, trefl, kier i karo. Celem jest stworzenie możliwie najsilniejszej kombinacji pięciu kart. W Hold’em otrzymasz dwie karty, a na stole wylosowanych zostanie pięć kart. Wszyscy gracze mogą używać swoich dwóch kart i tworzyć kombinacje po pięć, korzystając ze wspólnych kart. Jeśli twoje rozdane karty w połączeniu z kartami wspólnymi sprawią, że układ będzie słabszy, będziesz grał wyłącznie z kartami wspólnymi. Zobaczmy, które ręce są najsilniejsze w oparciu o podstawowe zasady pokera:

  • Poker królewski
  • Poker
  • Czterech z gatunku
  • Pełen dom
  • Spłukać
  • Prosty
  • Trzy z rodzaju
  • Dwie pary
  • Para
  • Wysoka karta

Najsilniejszą kombinacją kart jest Poker Królewski. Jest to poker składający się z A, K, Q, J i T tego samego koloru. Szansa na otrzymanie tej konkretnej kombinacji kart jest straszna i wynosi 1 na 2 598 960. Drugą najsilniejszą kombinacją jest Straight Flush. Wszelkie karty, które są stritem i kolorem, ale nie są pokerem królewskim. Następnie otrzymanie czterech takich samych kart skutkuje karetą. Posiadanie trzech z jednej karty i dwóch z innej karty daje fula. Kolejne najsilniejsze karty to kolor i strit. Na dole rankingu możemy znaleźć trójkę, dwie pary i prostą parę. Jeśli nie masz pary, zagrana zostanie najwyższa karta z twoich rozdanych lub wspólnych kart. Zgodnie z podstawowymi zasadami pokera, jeśli twoje rozdane karty są niższe niż wszystkie 5 kart wspólnych, będziesz grać wyłącznie kartami wspólnymi.

Rolety i Ante

Ciemne to ustalone ilości żetonów, które gracz musi położyć na stole, zanim zobaczy swoje karty. Istnieje duża ciemna – powiedzmy 400 żetonów – i mała ciemna, która stanowi połowę dużej ciemnej. W ustawieniach turnieju zazwyczaj jest też ante. W zależności od liczby graczy przy stole ante zwykle sumuje się do kolejnej dużej ciemnej. Oznacza to, że przed rozpoczęciem rozdania do zgarnięcia jest 2,5 blindów. Dodanie ciemnych i ante sprawia, że ​​poker jest wciągający, ponieważ zawsze jest trochę pieniędzy do wygrania.

No Limit Hold’em vs Limit Hold’em

W zależności od wariantu gry, możesz postawić wszystkie swoje żetony na raz, jeśli czujesz, że masz bardzo silną rękę i chcesz, aby inni gracze Ci zapłacili. Jeśli chodzi o Limit Hold’em, zwykle rozgrywany jest wariant zwany Pot-Limit. Oznacza to, że maksymalna kwota, jaką możesz postawić w dowolnym momencie, jest równa kwocie postawionej do tej pory w rozdaniu. Możesz postawić zakład niższy niż bieżąca pula, ale nie możesz go przekroczyć.

Wniosek

Kiedy już nauczysz się siły ręki i zorientujesz się, jak połączyć rozdaną rękę z kartami wspólnymi, jesteś na dobrej drodze do gry w pokera. Początkującym sugerujemy grę w Pot-Limit Hold’em, ponieważ pozwala to rozegrać więcej rozdań bez narażania się na ryzyko utraty wszystkich żetonów. Uzbrojony w podstawowe zasady pokera dla początkujących, powinieneś być w domu, grając w pokera. Powodzenia przy stołach!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *