Czym są automaty do gry oparte na umiejętnościach i jak działają?

Jedną z najważniejszych kwestii jest budowa i zasada działania automatów do gier. Jest pewien mechanizm, który należy wziąć pod uwagę. Nieznajomość działania automatu prowadzi do powstania najbardziej zdumiewających iw większości przypadków zupełnie głupich mitów. W rzeczywistości nie ma magii.

 

Co to jest automat do gry oparty na umiejętnościach?

Jest to pudełko, w którym znajdują się poszczególne elementy automatu: akceptor banknotów lub monet, który umożliwia wrzucenie pieniędzy do automatu. Na ciele znajdują się elementy sterujące, które pozwalają dostosować stawki i rozpocząć grę. Jeśli kasownik przyjął pieniądze, są one na koncie w automacie, wtedy zaczynasz grę. W tym miejscu do gry wkracza generator liczb losowych (RNG), który generuje wynik rotacji. RNG i ogólnie cała dokumentacja elektroniczna to rodzaj małego komputera, zwykle płytki przypominającej płytę główną komputera. Jeśli wygrasz, pieniądze zostaną dodane na Twoje konto, część „komputerowa” odpowiada również za ustalenie wygranej i zasilenie środków.

Najważniejszą rzeczą do zrozumienia jest to, że wszystkie wyniki gry są określane przez wbudowany komputerowy RNG, na który gracz ma niewielki wpływ.
Przyjrzyjmy się, jak dokładnie działa ta część automatu, ponieważ to wokół wyników jego pracy tak wiele kopii się psuje. Zacznę od stwierdzenia: RNG działa cały czas. Co sekundę generuje dziesiątki i setki milionów losowych liczb, które mogą być wynikiem gry. Ale w rzeczywistości wykorzystywane są tylko wybrane wyniki generacji.

Wybór liczb, które zamienią się w wynik gry, następuje w momencie rozpoczęcia gry! Jak tylko klikniesz przycisk „Zakręć”, program pobierze aktualne wyniki RNG i zamieni je na wyniki zakręcenia. To, że kręcenie się rolek czy migotanie symboli, które zdarza się przez kilka sekund, nie ma na nic wpływu, a żadne z twoich działań już nie ma znaczenia, wynik jest już znany, wystarczy wyświetlić go na ekranie – przestań bębny we właściwym miejscu lub pokaż wymagane symbole.

Zasada pracy

Jak wygląda przejście od liczb losowych do wyników, które widzisz?

Sytuacja jest nieco inna między klasycznymi i wideo automatami. Zacznijmy od zwykłych automatów, na przykład 7 automatów może mieć symbole siódemek i „paska”. Mamy trzy bębny, każda z nich przedstawia nasze symbole, pomiędzy którymi wciąż są przerwy. Załóżmy, że na każdym bębnie jest odpowiednio 12 symboli, między nimi jest 12 przerw. Można by założyć, że każdy znak i luka ma swój numer, wydany przez RNG. Każdy bęben ma swój stół. Oczywiste jest, że RNG generuje trzy liczby, a każda rolka zatrzymuje się niezależnie od pozostałych. Procent wypłat za slot będzie zależeć od pasującej tabeli. Niestety, oszuści mogą przeprogramować arkusz kalkulacyjny, ustawiając większą liczbę luk, zmniejszając wypłaty. Prawie wszyscy producenci automatów stosują całkowicie oficjalną sztuczkę psychologiczną.

Symbole odpowiadające maksymalnej wygranej będą najmniej prawdopodobne, zwykle jeden, maksymalnie dwa dla całego stołu. Ale to nie wystarczy, wokół nich zwykle umieszcza się większą liczbę przepustek. W efekcie okazuje się, że często będą pojawiać się luki, za którymi, jak widać, znajduje się bardzo potrzebny symbol – ten efekt „prawie trafienia” powinien skłonić gracza do dalszego polowania na tak bliską, nieco pod- osiągnął nagrodę główną.

Automaty wideo oparte na umiejętnościach

Automaty wideo działają inaczej. Jak wiecie, w automatach wideo nie ma żadnych luk, w porównaniu z klasycznymi automatami możemy powiedzieć, że symbole następują bezpośrednio jeden po drugim. Reszta sytuacji jest podobna. Dla każdej z pięciu bębnów wykonywane jest przeciągnięcie – sekwencja upuszczonych symboli. Oczywiste jest, że najbardziej „drogimi” symbolami są symbole specjalne, które zazwyczaj prezentowane są tam w minimalnej ilości 1-2 na rolkę. Im „tańszy” symbol – zwykle symbole kart A, K, Q, J, tym częściej będzie spotykany. Liczba symboli na każdym bębnie może się różnić i zwykle waha się od 30-100 symboli na bębnie.